Szkolenie paralotniowe dla Ciebie

Lot paralotnią

Zobacz świat z nowej perspektywy. Szkolenie paralotniowe to coś dla Ciebie.

Jeśli szukasz ekscytującego sposobu na spędzanie wolnego czasu, który zapewni Ci niezapomniane doświadczenia oraz rozwój osobisty, to szkolenie paralotniowe może być idealnym wyborem dla Ciebie. Lot na paralotni jest nie tylko jednym z najpiękniejszych sposobów, by podziwiać piękne widoki z lotu ptaka, ale również wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności.

Zastanawiasz się pewnie czy to bezpieczne, czy sobie poradzisz i jak w ogóle zacząć. Jesteśmy tutaj by Ci w tym pomóc! Lata doświadczeń, które mamy za sobą sprawiają, że dobrze wiemy, jak zapewnić, by każdy etap szkolenia paralotniowego był niezwykłą przygodą i dał Ci solidne podstawy do dalszego rozwijania się w tym sporcie.

Czy latanie na paralotni jest trudne?

Latanie na paralotni może wydawać się trudne i wymagające, ale w rzeczywistości jest to aktywność, którą może uprawiać praktycznie każdy, kto ma odpowiednie przygotowanie i umiejętności. Jednym z najważniejszych aspektów lotu na paralotni jest odpowiednie szkolenie i nauka pod okiem doświadczonych instruktorów.

W szkoleniu paralotniowym nauczysz się, jak bezpiecznie lądować i startować, jak kontrolować paralotnię, jak wykonywać różne manewry i jak bezpiecznie korzystać z terenu. Instruktorzy z naszej szkoły paralotniowej nauczą Cię, jak działać w różnych warunkach atmosferycznych i jakich procedur należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Aby zostać samodzielnym pilotem paralotni należy podejść do dwóch etapów kursu (szkolenie etap I i etap II) i zdać egzamin państwowy. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymasz Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni (ŚK). Więcej o tym, co obejmują poszczególne etapy kursu przeczytasz tutaj.

Oczywiście, jak w przypadku każdej aktywności, nauka latania na paralotni wymaga czasu i cierpliwości, ale z dobrej woli i odpowiednim podejściem każdy może osiągnąć sukces. Dlatego warto wybrać się na szkolenie paralotniowe, aby poznać tajniki tego fascynującego sportu i cieszyć się lotami z pięknymi widokami.

Kurs paralotniowy to coś więcej niż nauka!

Lot paralotnią

Czy warto zainwestować swój czas i pieniądze w naukę latania na paralotni? Według nas tak! I to nie tylko ze względu na wiedzę, nowe umiejętności i ciekawe doświadczenia. Co zatem daje taki kurs?

  • Pewność siebie. Latanie na paralotni wiąże się z przezwyciężeniem swoich lęków, samodyscypliną i poświęceniem czasu i uwagi. Wiemy, że podjęcie pierwszego kroku nie jest łatwe. Ale uwierz - to czego doświadczysz będzie najlepszą nagrodą. Pokonywanie trudności prowadzi do satysfakcji, większej pewności siebie (także w życiu codziennym) i rozwijania wielu umiejętności. Wierzymy w Ciebie!
  • Kontakt z naturą. W trakcie nauki latania na paralotni zobaczysz otaczający Cię krajobraz z zupełnie nowej perspektywy. To pozwala złapać dystans, zrelaksować się i doświadczyć piękna natury w sposób niemożliwy w innych okolicznościach. Czy to loty na Górze Żar, czy wyjazdy do Włoch lub Słowenii - każde miejsce ma swój niezwykły urok.
  • Społeczność. Paralotniarstwo to pasja, która łączy ludzi z różnych środowisk i kultur. Kursy paralotniarstwa łączą wiele interesujących osób i pozwalają nawiązać trwałe przyjaźnie. Na przestrzeni lat z radością obserwujemy jak wielu naszych kursantów wciąż utrzymuje kontakt i pojawia się wspólnych wyjazdach.
  • Aktywność fizyczna. Nie będziemy ukrywać, że paralotniarstwo wymaga wysiłku fizycznego. Trochę się nachodzisz, nabiegasz, ale też wzmocnisz przy tym mięsnie ramion, pleców i nóg. To bardzo ciekawy sposób na spalenie kalorii i poprawę kondycji fizycznej.
  • Zmiana perspektywy. Latanie na paralotni to sposób na uwolnienie się od codziennych problemów i stresów (uwierz, z góry wydają się bardzo małe ;)). To dobra okazja na złapanie oddechu, nabranie dystansu i spojrzenia na świat z innej strony. Z kursu wrócisz do domu z całą pewnością z uśmiechem na twarzy.
Paralotniarze na kursie

Dlaczego warto zrobić pierwszy krok?

Zanim rozpoczniesz szkolenie paralotniowe pewnie zastanawiasz się nad wieloma aspektami. Z doświadczenia wiemy, że pojawiają się różne pytania od uczestników naszych kursów. Wiele z odpowiedzi przeczytasz w naszym FAQ. Natomiast warto zwrócić uwagę na kilka kwestii wspomnianych niżej.

Pierwszy etap szkolenia nie zobowiązuje Cię do podjęcia kolejnego.

Jeśli jednak stwierdzisz, że to sport nie dla Ciebie nie masz obowiązku podchodzenia drugiego etapu kursu. Dzięki temu nie musisz też od razu inwestować dużej sumy w rozpoczęcie tej przygody. Ceny naszych kursów znajdziesz w zakładce Cennik.

Nie musisz ten inwestować w żadne wyposażenie przed nauką.

Sprzęt paralotniowy oraz ubezpieczenie masz w cenie. To o co musisz zadbać o to wygodne sportowe ubrania i buty dobrze trzymające kostkę.

Ukończenie szkolenia paralotniowego nie oznacza, że teraz już nie masz wsparcia.

Nawet po pozytywnym zdaniu egzaminu nie musisz się obawiać, że jedyne co Ci zostaje to samodzielne treningi. Piloci posiadający Świadectwo Kwalifikacji wciąż mogą z nami jeździć na kursy i latać pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Możesz też rozwijać swoje umiejętności na trzecim, nieobowiązkowym etapie szkolenia.

Co więcej – możesz na tych wyjazdach korzystać ze sprzętu szkoły i nie musisz inwestować od razu we własną paralotnię. Ale jeśli chcesz – chętnie pomożemy Ci w wyborze i zakupie własnego „skrzydła”.

Wybieramy bezpieczne i sprawdzone miejsca szkoleń.

Zarówno szkolenia w Polsce, jak i wyjazdowe, są przez nas organizowane w sprawdzonych miejscach. Nasi instruktorzy paralotniarstwa dobrze znają te tereny i wiedzą, jak zapewnić Ci bezpieczeństwo na każdym kroku. Ważne tylko, by uważnie słuchać poleceń

Uśmiechnięty paralotniarz

Kurs paralotniowy - zapraszamy!

Od etapu I do samodzielnych lotów. Od szkolenia teoretycznego po doskonalenie umiejętności praktycznych. Nasza szkoła posiada doświadczoną kadrę instruktorską, sprzęt i dobrą atmosferę, co zapewni Ci skuteczną naukę i niezapomniane przeżycia.

"Najlepsza szkoła paralotniowa w Polsce! Wspaniali instruktorzy którzy fenomenalnie przekazują nabytą wiedzę i umiejętności- gorąco polecam każdemu kto chce rozpocząć swoją przygodę z paralotniarstwem"
Justyna Chodurek

Poznaj nowych ludzi, doświadczaj świata z innej perspektywy, dołącz do niezwykłej społeczności pilotów. Kurs latania paralotnią jest na wyciągnięcie ręki. Sezon rusza!

Nasza szkoła prowadzi kursy na wszystkich etapach. Zobacz dostępne terminy szkoleń i zgłoś się już dziś.

A jeśli masz jakieś pytania – śmiało daj nam znać. Odpowiemy na wszystkie (o ile dotyczą paralotniarstwa)

To co, widzimy się wkrótce?

Paralotniarze na kursie

Szkoła paralotniowa "Albatros" Wojciech Owczarz

Adres do korespondencji:

ul. Cegielniana 41
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
napisz do nas maila biuro@paralotnie-albatros.pl

telefon +48 / 793 444 372
NIP: 9372654352

Siedziba szkoły: Silveretta
ul. Górska 32,
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
woj. śląskie
telefon +48 / 792 648 066

Biuro na szczycie Góry Żar
Organizacja lotów tandemowych, zapisy, informacje, szkolenia
telefon +48 / 792 648 066

Zakup biletów na loty tandemowe (pasażerskie) pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Rezerwacja terminów, oraz realizacja lotów tandemowych (pasażerskich) pod nr. tel:

telefon +48 / 792 648 066

Informacje na temat kursów, wyjazdów szkoleniowych, oraz egzaminów pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Znajdź nas na facebooku

ikona facebooka

Strony internetowe: www.michaelsoft.pl