Samodzielne loty paralotnią w zasięgu ręki. Podpowiemy Ci jak zacząć!

Lot paralotnią

Wszyscy marzymy o wolności i poczuciu przygody. I choć mamy dużo opcji do wyboru to warto rozważyć loty paralotnią jako świetny sposób na spełnienie tych marzeń. To aktywność, która, jak żadna inna, pozwoli Ci nabrać dystansu i spojrzeć na wszystko z góry (dosłownie i w przenośni 😊).

Paralotniarstwo (lub też inaczej mówiąc paragliding) to sport ekstremalny polegający na locie za pomocą specjalnego, lekkiego sprzętu, który nazywa się paralotnią (lub potocznie także skrzydłem). Ale takie podstawy pewnie już znasz.

I chociaż paralotniarstwo jest uznawane właśnie za sport ekstremalny, to przy zdobyciu odpowiednich umiejętności i przestrzeganiu procedur, będziesz bezpieczny. Musisz jednak pamiętać o tym, że wymaga skupienia i cierpliwości, a także dobrego przeszkolenia. Ale tym się nie martw – to wszystko znajdziesz u nas dzięki pomocy naszych doświadczonych instruktorów. I to w przyjaznej atmosferze!

Dlaczego warto wybrać paralotniarstwo?

Paralotniarstwo to wspaniała aktywność dla osób, które cenią sobie wolność, przygodę i bliskość z naturą. Jedną z największych zalet paralotniarstwa są piękne widoki, jakie można podziwiać z powietrza. Loty paralotnią pozwalają na obserwowanie krajobrazów z innej perspektywy, co dostarcza niezapomnianych wrażeń. Z góry widać więcej, a nam nigdy się te widoki nie znudzą. Gwarantujemy, że Tobie też 😊

Paragliding pozwala także na oderwanie się zupełnie od miejskiego zgiełku, zaznanie ciszy i spokoju, który rzadko można teraz znaleźć na ziemi i naładowanie baterii w otoczeniu natury. Nad wodą, w górach, czy też na płaskich terenach – paralotnię możesz wykorzystać w wielu okolicznościach. Dzięki temu sport ten jest świetnym sposobem na relaks i odpoczynek z dawką ekscytujących wrażeń. Warto też pamiętać o adrenalinie i odrobinie ryzyka. Tego też nie brakuje.

Ponadto, paralotniarze tworzą niewielką, ale zgrana społeczność. Loty paralotnią to nie tylko przygoda, ale także sposób na poznanie nowych ludzi i nawiązanie wartościowych relacji. Na kursach, a później samodzielnie, na startowiskach, poznasz wielu fascynujących ludzi i być może zawiążesz długotrwałe przyjaźnie.

W przeciwieństwie także do wielu sportów, paralotnię weźmiesz ze sobą w podróż z dużo większą łatwością niż na przykład quada 😉 To daje Ci wolność uprawiania tego sportu w czasie wakacyjnych podróży do ciekawych zakątków świata

Lot paralotnią

Ok. Ale od czego zacząć?

W żadnym wypadku nie samodzielnie! Do latania paralotnią na własną rękę musisz posiadać Świadectwo Kwalifikacji, które zdobędziesz zaliczając etap I i etap II szkolenia oraz zdając egzamin. Natomiast by to wszystko osiągnąć warto zacząć od początku.

Odpowiednia szkoła paralotniowa

Przy wyborze odpowiedniej szkoły paralotniowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Doświadczenie instruktorów

Jednym z najważniejszych czynników jest doświadczenie instruktorów. Warto wybrać szkołę paralotniową, która zatrudnia wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Możesz zapytać o certyfikaty instruktorskie oraz o ilość przeprowadzonych szkoleń i lotów. O naszych instruktorach możesz poczytać tutaj.

Sprzęt

Szkoła paralotniowa powinna posiadać wysokiej jakości sprzęt, który jest regularnie serwisowany i sprawdzany. Zwróć uwagę na rodzaj sprzętu i jego stan techniczny. Nasza szkoła wymienia sprzęt na nowy po każdym sezonie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym kursantom.

Miejsce szkolenia

Wybierz szkołę paralotniową, która oferuje szkolenia na terenach, które są odpowiednie do lotów paralotnią. Zwróć uwagę na to, czy szkoła posiada wyznaczone lądowiska i startowiskach oraz czy są one bezpieczne i dobrze przygotowane.

Szkolenie na etapie I powinno odbywać się na odpowiednich zboczach, które nie mają dużego kąta nachylenia. Powinno być także dostępne więcej niż jedno startowisko, by szkolenia mogły odbyć się mimo różnego kierunku wiatru. My mamy do dyspozycji dla początkujących kursantów startowisko na Górze Żar i na Matysce.

Na dalszych etapach szkolimy na wyższych zboczach, także wyjazdowo we Włoszech i w Słowenii. Warto skorzystać z różnych opcji i połączyć szkolenie z niezwykłą podróżą 😊

Ceny

Porównaj ceny oferowanych szkoleń w różnych szkołach paralotniowych. Warto jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Lepiej zapłacić nieco więcej za wysokiej jakości szkolenie i bezpieczny sprzęt. Warto także zapoznać się z tym, co jest oferowane w ramach ceny szkolenia – czy jest ubezpieczenie, czy w przypadku szkoleń wyjazdowych nie dopłacisz dodatkowo za dojazd i tym podobne. Nasze ceny w cenniku są zawsze aktualne, a gdyby pojawiły się pytania to jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Sprzęt i wyposażenie

Ważnym elementem przygotowania do lotu jest dobór odpowiedniego sprzętu i wyposażenia. Paralotnia musi być dopasowana do Twojego wzrostu i wagi, a także musi spełniać wymagane standardy bezpieczeństwa. Oprócz paralotni, będziesz potrzebował także specjalnego plecaka, kasku, rękawic i innych elementów. Na etapie szkolenia nasi instruktorzy dobiorą właściwy dla Ciebie, bezpieczny sprzęt. Podczas kursu wykorzystujemy paralotnie klasy CEN A, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo i komfort lotu. A jeśli w przyszłości zapragniesz mieć swój – także możesz się do nas zgłosić i pomożemy Ci dobrać najlepszą opcję do twoich umiejętności.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kluczowy element podczas lotów paralotnią. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobrą szkołę paralotniową, która będzie dbać o Twoje bezpieczeństwo i nauczy Cię właściwych zachowań podczas lotu. Przed każdym lotem należy również dokładnie sprawdzić sprzęt oraz warunki atmosferyczne.

Nasi instruktorzy podczas kursu nauczą Cię oceniać warunki pogodowe, przygotować się do startu, a także przeprowadzić szybki audyt sprzętu przed startem, by nic nie zaskoczyło Cię jak już będziesz w powietrzu.

Udzielą Ci też szczegółowych wskazówek, jak już będziesz w locie, by to doświadczenie było dla Ciebie bezpieczne i niosło wiedzę, którą możesz wykorzystać w przyszłości. Zawsze będziesz miał przy sobie radio, przez które będziesz słyszał wszystkie instrukcje i nigdy nie zostaniesz pozostawiony sam sobie.

Lot paralotnią

A jak wygląda sam lot paralotnią?

Pierwszym krokiem podczas lotu paralotnią jest start. W zależności od terenu, start może odbywać się z platformy startowej, wyciągu lub po prostu zaczynając biegiem. Ważne jest, aby prawidłowo rozłożyć paralotnię, ułożyć linki i poprawnie ją przywiązać do uprzęży, a następnie dokładnie sprawdzić, czy sprzęt działa poprawnie i czy warunki są odpowiednie do startu. W trakcie kursu stopniowo będziesz zdobywać te umiejętności i zobaczysz, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Kiedy jesteś już w powietrzu zajmiesz się sterowaniem. Nie ma tutaj skomplikowanej aparatury – wszystko polega na manipulowaniu linkami paralotni i poruszaniu się w odpowiedni sposób. Nauczysz się kontrolować prędkość i kierunek lotu, a także wykonywać różne manewry. Odpowiednie umiejętności w tym zakresie zapewnią Ci komfortowe i bezpieczne loty, podczas których będziesz miał czas także na relaks i podziwianie piękna natury.

Lądowanie jest ostatnim etapem lotu paralotnią. W zależności od terenu, lądowanie może odbywać się na specjalnie przygotowanym lądowisku lub na innej powierzchni, np. na trawie. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać procedur lądowania oraz wykorzystać odpowiednie techniki, aby uniknąć kontuzji. Poznasz wszystkie tajniki prawidłowego lądowania podczas kursu. Ważne jest, by uważnie słuchać poleceń instruktora, a każdy Twój lot zakończy się bezpiecznie.

Lot paralotnią

Czy jest może wersja demo? 😊

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy nauka latania paralotnią jest dla Ciebie, to warto skorzystać z lotu w tandemie. W takim przypadku lecisz z doświadczonym paralotniarzem. I tak, będziesz brał czynny udział w starcie i lądowaniu! A w powietrzu będziesz miał czas na rozkoszowanie się widokami, ciszą, jaka tam panuje, a także będziesz miał szansę przekonać się, czy to właśnie sport dla Ciebie.

Jeśli masz ochotę spróbować to tutaj możesz wykupić taki lot i przekonać się, że naprawdę warto!

No to kiedy zaczynasz?

Loty paralotnią to wspaniała przygoda, która oferuje wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. Aby móc cieszyć się lotami w pełni, warto skorzystać z usług naszej szkoły paralotniowej, która zapewni odpowiednie szkolenie oraz sprzęt.

Podczas nauki, skupimy się na zdobyciu przez Ciebie wiedzy i umiejętności, które pozwolą bezpiecznie latać. Dzięki temu, będziesz mógł cieszyć się lotami w pięknych sceneriach i odkrywać piękno krajobrazów z lotu ptaka. Nie wahaj się, spróbuj swoich sił i dołącz do grona pasjonatów lotów paralotnią!


Szkoła paralotniowa "Albatros" Wojciech Owczarz

Adres do korespondencji:

ul. Cegielniana 41
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
napisz do nas maila biuro@paralotnie-albatros.pl

telefon +48 / 793 444 372
NIP: 9372654352

Siedziba szkoły: Silveretta
ul. Górska 32,
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
woj. śląskie
telefon +48 / 792 648 066

Biuro na szczycie Góry Żar
Organizacja lotów tandemowych, zapisy, informacje, szkolenia
telefon +48 / 792 648 066

Zakup biletów na loty tandemowe (pasażerskie) pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Rezerwacja terminów, oraz realizacja lotów tandemowych (pasażerskich) pod nr. tel:

telefon +48 / 792 648 066

Informacje na temat kursów, wyjazdów szkoleniowych, oraz egzaminów pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Znajdź nas na facebooku

ikona facebooka

Strony internetowe: www.michaelsoft.pl