Podstawowe informacje o szkoleniu paralotniowym

Chyba każdy, kto zdecydował się na podniebną przygodę, ma wiele pytań. Jeśli także u Ciebie pojawia się ekscytacja zmieszana z delikatnym stresem, nie martw się. Przygotowaliśmy podstawowe informacje o szkoleniu paralotniowym, które pomogą Ci się przygotować na pierwszy (i każdy kolejny) lot! Z tego materiału dowiesz się m.in. jak się ubrać i o czym pomyśleć przed wyjazdem do szkoły latania. Koniecznie przeczytaj do końca, a jeśli będziesz mieć jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Pamiętaj – im lepsze przygotowanie, tym mniejszy stres i większa radość z kursu!

Podstawowe informacje o kursie paralotniowym

Aby wziąć udział w takim kursie, musi Ci na to pozwalać Twój stan zdrowia. Musisz mieć także ukończone 18 lub 15 lat. W tym drugim przypadku będzie Ci potrzebna pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, na odbycie szkolenia paralotniowego. Ważną informacją jest też to, że warto wykupić NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Lot paralotnią – jak się ubrać?

Omawiając podstawowe informacje o szkoleniu paralotniowym nie możemy pominąć tak ważnego tematu, jak kwestia odpowiedniej odzieży. Jak ubrać się na lot? Strój należy wybierać zgodnie z trzema kryteriami, którymi są:

  • komfort termiczny,
  • wygoda,
  • maksymalne bezpieczeństwo.

Na szkolenie paralotniowe i sam lot najlepszy będzie termoaktywny i przeciwwiatrowy strój, który zapewnia swobodę ruchów. Np. T-shirt, bluza i spodnie, które nie uciskają. Ważne są również odpowiednie buty. Powinny mieć solidną podeszwę i wysoką cholewkę, tak aby pozwalały biegać i zabezpieczały kostkę podczas lądowania. Nie zapomnij zabrać też nakrycia głowy, np. cienkiej, bawełnianej czapki, która zmieści się pod kaskiem.

Lot paralotnią – jak się przygotować?

Zostało nam jeszcze kilka podstawowych informacji o szkoleniu paralotniowym, które trzeba omówić. Jeśli wybierasz weekendowy lub kilkudniowy kurs, pamiętaj o tym, aby zarezerwować nocleg jak najbliższej szkoły.

Pomyśl też o wyżywieniu i przygotuj budżet na posiłki w pobliskiej restauracji. Zabierz też ze sobą przekąski i jedzenie na śniadanie.


Szkoła paralotniowa "Albatros" Wojciech Owczarz

Adres do korespondencji:

ul. Cegielniana 41
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
napisz do nas maila biuro@paralotnie-albatros.pl

telefon +48 / 793 444 372
NIP: 9372654352

Siedziba szkoły: Silveretta
ul. Górska 32,
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
woj. śląskie
telefon +48 / 792 648 066

Biuro na szczycie Góry Żar
Organizacja lotów tandemowych, zapisy, informacje, szkolenia
telefon +48 / 792 648 066

Zakup biletów na loty tandemowe (pasażerskie) pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Rezerwacja terminów, oraz realizacja lotów tandemowych (pasażerskich) pod nr. tel:

telefon +48 / 792 648 066

Informacje na temat kursów, wyjazdów szkoleniowych, oraz egzaminów pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Znajdź nas na facebooku

ikona facebooka

Strony internetowe: www.michaelsoft.pl