Nauka latania na paralotni - czy jest trudna?

Każda czynność, której się wcześniej nie wykonywało, jest wyzwaniem. Dotyczy to zarówno pisania, grania na instrumencie, pływania, jak i nauki latania na paralotni. Każda nowa czynność może przychodzić z trudnością, nawet jeśli ma się talent w danej dziedzinie. Co więcej, na wszystko potrzeba czasu. Wiele osób, które rozważają kurs w naszej szkole, nie myśli o tym w ten sposób. Nasi uczniowie skupiają się nie na procesie, a na efekcie końcowym i z tego powodu zadają sobie pytanie, czy nauka latania na paralotni jest trudna. Wiemy, że takie myślenie potrafi odebrać radość z całego kursu i buduje nierealne wyobrażenia o paralotniarstwie. Postanowiliśmy więc rozwiać te wątpliwości.

Czy nauka latania na paralotni jest trudna?

Naszym zdaniem nie. I nie mówimy tego tylko z perspektywy wielu lat doświadczenia i specjalizowania się w tym temacie. To, że nauka latania na paralotni nie jest trudna, wiemy przede wszystkim dzięki naszym uczniom i ich opiniom.

Udało nam się opracować odpowiedni program szkoleń i dopasować każdy kurs do umiejętności kursanta. To podstawa. Jeśli ktoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z paralotniarstwem, byłby rzucony na przysłowiową głęboką wodę, uznałby, że nauka latania na paralotni jest trudna. Z tego powodu zaczynamy kurs od podstaw i płynnie przechodzimy do bardziej zaawansowanych zagadnień.

Co więcej, dbamy o to, by:

  • przekazać informacje w przystępnej formie i odpowiedniej ilości
  • indywidualnie podchodzić do każdego ucznia i odpowiadać na jego potrzeby
  • przechodzić do kolejnych zagadnień, gdy poprzednie będą w pełni opanowane

Czy nauka latania paralotnią może być wyzwaniem?

Jak najbardziej. Dla niektórych osób nauka latania na paralotni może być trudna, z kilku przyczyn. Niektóre osoby odkrywają, że – po prostu – nie jest to ich ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Inne przekonują się, że nie czują się komfortowo w powietrzu. Jeszcze inni uczniowie chcą spróbować czegoś nowego i nie widzą potrzeby kontynuowania szkolenia. To bardzo indywidualna kwestia!


Szkoła paralotniowa "Albatros" Wojciech Owczarz

Adres do korespondencji:

ul. Cegielniana 41
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
napisz do nas maila biuro@paralotnie-albatros.pl

telefon +48 / 793 444 372
NIP: 9372654352

Siedziba szkoły: Silveretta
ul. Górska 32,
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
woj. śląskie
telefon +48 / 792 648 066

Biuro na szczycie Góry Żar
Organizacja lotów tandemowych, zapisy, informacje, szkolenia
telefon +48 / 792 648 066

Zakup biletów na loty tandemowe (pasażerskie) pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Rezerwacja terminów, oraz realizacja lotów tandemowych (pasażerskich) pod nr. tel:

telefon +48 / 792 648 066

Informacje na temat kursów, wyjazdów szkoleniowych, oraz egzaminów pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Znajdź nas na facebooku

ikona facebooka

Strony internetowe: www.michaelsoft.pl