Etap II Kursu Paralotniowego - Wyjazdowy - Meduno 21-27.05.2023

Lot paralotnią

Z uwagi na to, że sezon już w pełni mamy przyjemność przedstawić Ci relację z wyjazdu na II etap kursu paralotniowego, który odbył się w dniach 21-27.05.2023r. Wyjechaliśmy do Meduno we Włoszech. Jest to niewielka wioska na północy kraju, w prowincji Pordenone. To tutaj zaczynają się pierwsze wzgórza Alp. Startowisko dla paralotniarzy znajduje się na górze Monte Valinis, jest dobrze przygotowane i odpowiednie dla początkujących paralotniarzy. Lądowisko jest duże i bezpieczne, zapewniając idealną przestrzeń do nauki precyzyjnych lądowań. Wyjazdowe szkolenie trwa zwykle tydzień. Ruszamy z Polski w niedzielę rano, a wracamy w sobotę. Najważniejsze jest to, by kursanci etapu II mieli możliwość wykonania minimum 10 samodzielnych lotów. Ale pogoda zazwyczaj pozawala nawet na więcej :)

Lot paralotnią

Dla kogo szkolenia wyjazdowe?

Na nasze kursy wyjazdowe zapraszamy wszystkich chętnych po ukończeniu pierwszego etapu szkolenia paralotniowego. Ale nie tylko!

Miałeś dłuższą przerwę od latania i chcesz wrócić do swojej pasji pod czujnym okiem instruktorów? Zapraszamy! Masz świadectwo kwalifikacji, ale wciąż nie czujesz się pewnie? Jedź z nami! Zachęcamy także do zapisów tych, którzy po prostu chcą polatać w nowym miejscu, a wybranie się z całą ekipą wydaje im się atrakcyjniejsze niż samemu.

Lot paralotnią

Co robimy na kursach wyjazdowych?

Pierwszy dzień zaczynamy na... śniadaniu 😊 Ale tuż po nim ruszamy na lądowisko, gdzie dowiesz się więcej o panujących warunkach, komunikacji radiowej z instruktorami czy zasadach bezpieczeństwa. Przymierzysz i dopasujesz uprząż, przygotujesz się do lotu i rozejrzysz po lądowisku.

Później czas ruszać na startowisko!

Loty odbywają się cały dzień, z krótką popołudniową przerwą, jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają. Chcemy, by nasi kursanci mogli maksymalnie wykorzystać dostępny czas.

Wszystkie loty odbywają się pod czujnym okiem instruktorów, którzy obserwują twoje poczynania zarówno z góry, jak i z lądowiska. Im więcej samodzielności nabierasz i im lepsze decyzje podejmujesz, tym więcej masz swobody w samodzielnym kierowaniu lotem.

Ale jeśli tylko zauważą, że potrzebujesz wsparcia – od razu usłyszysz przez radio wskazówki. Pamiętaj, by zawsze ich słuchać i wykonywać polecenia – to dla twojego bezpieczeństwa.

Lot paralotnią

Przy dobrych warunkach pogodowych instruktorzy pomogą Ci także jak najlepiej wykorzystać możliwe okazje, by wzbić się wyżej i wyciągnąć z lotu jak najwięcej. Chcemy, by nasi kursanci nie tylko nauczyli się prawidłowo startować, lądować i kierować paralotnią, ale także by zobaczyli jaka to świetna zabawa i jakie pozytywne emocje się z tym wiążą. Dlatego dbamy nie tylko o ilość, ale także jakość twoich lotów.

Po wylataniu łącznie w pierwszym i drugim etapie szkolenia trzech godzin i wykonaniu w ramach drugiego etapu minimum 10 lotów z wysokości nie mniejszej niż 200 metrów, kursanci mogą podejść do egzaminu państwowego, który kończy się wydaniem świadectwa kwalifikacji pilota paralotni.

Lot paralotnią

After hours

Wieczorami wybieramy się całą grupą na wspólny posiłek. Włoska pizza jest naprawdę pyszna! Dodatkowo jeden wieczór w tygodniu już tradycyjnie jemy spaghetti w Ai Pradons. Jest to świetny czas na poznanie się, wymianę doświadczeń i wspólne rozmowy. Po kolacji wracamy do hotelu, gdzie zwykle rozmowy przedłużają się do późnych godzin nocnych 😊

Jeśli pogoda daje nam chwilowo dłuższą przerwę wybieramy się do sklepu lub pobliskiego miasta na zwiedzanie.

Lot paralotnią

Dlaczego warto się szkolić na wyjazdach zagranicznych?

Jest kilka powodów!

Po pierwsze warunki atmosferyczne w miejscach, do których wyjeżdżamy są bardziej stabilne niż Polsce. Jest więcej dni lotnych i więcej czasu można spędzić w powietrzu. Dzięki temu bardzo często właśnie na takich wyjazdach jest możliwość wykonania nawet większej ilości samodzielnych lotów niż jest to wymagane do ukończenia drugiego etapu szkolenia.

Miejsca te mają także znacznie większe przestrzenie do lądowania, co niektórym uczestnikom daje większe poczucie bezpieczeństwa. Poza tym, jest to świetna okazja do wyrwania się z domu i zobaczenia nowych okolic! Jest też dużo czasu na wspólne rozmowy, spróbowanie lokalnej kuchni czy zakupy przysmaków, które przywieziesz ze sobą do Polski ;)

Lot paralotnią

Jak zapisać się na kurs?

Szkolenia wyjazdowe organizujemy w dwóch lokalizacjach. W Meduno (Włochy), jak w tym przypadku, oraz w Lijaku (Słowenia). By sprawdzić dostępne terminy odwiedź nasz kalendarz szkoleń paralotniowych.

Szkoła z bardzo dobrym zapleczem sprzętowym i dużym doświadczeniem instruktorów oraz wysokim bezpieczeństwie szkoleń.

W ciągu jendego sezonu udało mi się zdobyć uprawnienia pilota paralotni. Bardzo polecam również wyjazdy za granicę z Albatrosem.

- Google Review, Zyczu55

Cena wyjazdu, którą znajdziesz w cenniku obejmuje przejazd w dwie strony, ubezpieczenie, oraz codzienny transport na miejscu. Jest opcja uwzględniająca także wypożyczenia sprzętu, który oczywiście pomożemy Ci dobrać. Zarezerwujemy dla Ciebie także nocleg, ale jego koszt ponosisz we własnym zakresie.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku braku pogody, która skutkuje tym, że latanie odbywa się mniej niż dwa dni - cena szkolenia jest obniżona.

Zapraszamy na kurs! To co, widzimy się we Włoszech czy w Słowenii?

Zdjęcia autorstwa Joanny Herczyńskiej

Lot paralotnią
Lot paralotnią
Lot paralotnią
Lot paralotnią
Lot paralotnią

Szkoła paralotniowa "Albatros" Wojciech Owczarz

Adres do korespondencji:

ul. Cegielniana 41
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
napisz do nas maila biuro@paralotnie-albatros.pl

telefon +48 / 793 444 372
NIP: 9372654352

Siedziba szkoły: Silveretta
ul. Górska 32,
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
woj. śląskie
telefon +48 / 792 648 066

Biuro na szczycie Góry Żar
Organizacja lotów tandemowych, zapisy, informacje, szkolenia
telefon +48 / 792 648 066

Zakup biletów na loty tandemowe (pasażerskie) pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Rezerwacja terminów, oraz realizacja lotów tandemowych (pasażerskich) pod nr. tel:

telefon +48 / 792 648 066

Informacje na temat kursów, wyjazdów szkoleniowych, oraz egzaminów pod nr. tel:

telefon +48 / 793 444 372

Znajdź nas na facebooku

ikona facebooka

Strony internetowe: www.michaelsoft.pl